сабота, 19 април 2014  ::  Бр. 15554
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
Изјава на денот
Очекувам до 27 април Заев да ни открие: како умре Мерлин Монро; кој го уби Кенеди; каде се крие Елвис Присли...
Ивица Боцески, политички аналитичар
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан и Свет Култура Спорт Забавна Од почеток Видео


ДАТУМОТ ПОЗНАТ, СВАТОВИТЕ ПОДГОТВЕНИ


Министерот Самак се жени со поранешна сителовка


Министерот за странски инвестиции Веле Самак идниот месец ќе прави свадба со својата избраничка Бојана Ацева - Андонова, некогашна водителка на најпознатата Сителова детска емисија Сител бамбини. Свадбената церемонија е закажана за 7 септември во Прилеп, од каде што потекнува и живее семејството на министерот. Бракот со Бојана на министерот за странски инвестиции ќе му биде втор. Тој пред три години по 11 години брак се раздели од Американката Роксана, со која има ќерка. Самак и неговата екссопруга во Македонија дојдоа во 2006 година, а таа тука остана да живее и по разводот.

Инаку, со Бојана, која освен водителските во своето портфолио ги има запишано и ангажманите - одговорна за регрутација и маркетинг на Универзитетот Питсбург во Скопје, односи со јавност за проект на Светската банка, проект-менаџер на Македонскиот културен центар во Њујорк, тренер за проекти со деца и млади на УНИЦЕФ, основач на Самосвест, аналитичар и раководител на Кабинетот за странски инвестиции, технички секретар во македонската амбасада во Вашингтон..., министерот е во врска неколку години. Првото заедничко појавување во јавноста им беше на Божиќниот концерт и базарот во Католичката црква.

Љубители сме на музика и затоа најчесто не среќавате на вакви нас­та­ни. Често одиме на концерти. И двајцата сакаме разновидна и кла­сич­на музика, но не одиме на настани со популарна музика", изјави тогаш Самак за медиумите.

Статијата е прочитана 1162 пати. #

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?

Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:


Коментар: 


*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator 

    

 

 

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ
 
 

Снег на Водно
Блесок 10
Марфи
Се што почнува добро, завршува лошо. Се што почнува лошо, завршува уште полошо.