сабота, 19 април 2014  ::  Бр. 15554
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
Изјава на денот
Очекувам до 27 април Заев да ни открие: како умре Мерлин Монро; кој го уби Кенеди; каде се крие Елвис Присли...
Ивица Боцески, политички аналитичар
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан и Свет Култура Спорт Забавна Од почеток Видео
 

Честит Велигден!

Проблемите да ги решаваме во духот на верата, љубов...

Владиката Тимотеј во велигденското интервју за ВЕЧЕР го истакнува значењето на празникот над празниците и им посакува н...

Путин: Сакаат да ја расцепкаат Русија како СФРЈ...

Ако почнеме да ја делиме Европа, европските вредности и европските народи, да се занимаваме со сепаратизам, сите ние ќе...
АКТУЕЛНО
Груевски и Иванов присуствуваа на Велигденска воскресна миса (ФОТО)
ФОТО: Страшна сообраќајка на Партизанска
Нуркачите влегоа во потонатиот јужнокорејски траект
Умерено облачно со значително затоплување
Христос Воскресна! Честит Велигден!
 

Вести

СЕГА СЕКОМУ МУ Е ЈАСНО КОЈ ЌЕ ПОБЕДИ

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ работи за сите и сака да им помогне на сите

Гостите од соседството најбројни на охридската ривиера
Иванов: Довербата на граѓаните потврда за исправноста на нашата политика
На летување со парите од апанажа
Ахмети: Остануваме на ставот за консензуален претседател

Балкан & Свет
 
"Со нас и најкраткиот пат трае долго"
Ужива да им ги исполнува сексуалните желби на богатите средовечни белграѓанки
Ех, да сум административец, па уште и европски!
Со кого би спиеле вие: Хитлер, Тито или Сталин!?
 
Забавна

Толку ли не си способен да си фатиш женска, па го молиш Бога!

Спорт

Болт му завидува на Бејл на голот

Предноста е, Металург нема што да загуби
Вардарци подготвени за нов скалп
Лекарите згрешиле што дошле предвреме!
Лукас и прави чуда на Ноел во кревет
 
Скопска

Христос воскресе, навистина воскресе!

По повод Велигден претставена изложба на порцелански јајца
Благица Павловска ќе пее за лисичани на Велигден
Фризури за 60 дечиња од СУГС "Димитар Влахов"
Библиотеката во Илинден побогата за 2.000 книги
Култура
Господ сака да се прослави преку мене, а не јас преку него...
Реконструкција на монашки конак
Почина нобеловецот Маркес
Скопски филмски од среда
Економија

Телеком операторите нема повеќе да ги "шпионираат" своите корисници

ЕУ си игра држ-не дај со "Јужен тек"
Железничка во Скопје и 10 други станици со европски лик
Македонското сонце се повеќе создава енергија!
За последната делница на пругата кон Бугарија
НАЈНОВИ ВЕСТИ
 

 

 

 
 

Снег на Водно
Блесок 10
Марфи
Се што почнува добро, завршува лошо. Се што почнува лошо, завршува уште полошо.