вторник, 14 февруари 2012  ::  Бр. 14915
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
 
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан Култура Life Style Спорт Stars Свет Од почеток Видео
Stars


ВО ГЕРМАНИЈА


Роберт Вукелиќ ќе слави денеска на концерт на Брајан Адамс


Роберт Вукелиќ на сопругата Даниела, но и фановите за денешниот ден, Денот на вљубените, им ја подарува новата песна насловена Еден убав денн. Пејачот од неодамна живее во Келн, Германија, таму го однесе љубовта, а за полесно да ја поднесе оддалеченоста од дома сопругата за денеска купила билети за концертот на Брајан Адамс и го израдувала саканиот.

Дали има поубав подарок и пооргинално од ова што жена ми ми го подари и приреди за денот на вљубените - карти за Брајан Адамс, а за возврат и ја подарувам мојата најнова песна ,,Еден убав ден", што наскоро ќе ја чуете. Сакајте се и уживајте", напишал Роберт на Фејсбук.

Песната беше реализирана непосредно по новогодишните празници во студиото на композиторот Ристо Апостолов ((Водолија"), на текст на новинарката Валентина Ѓоргиевска Парго. Роберт наскоро ќе дојде во Скопје за да направи спот за нумерата, во кој ќе има кадри направени во Германија и тука.

(А. Ѓ.)

Статијата е прочитана 1363 пати. #

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?

Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:


Коментар: 


*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator 

    
Изјава на денот
Техеран е главниот извозник на терор
Бенјамин Нетанјаху, премиер на Израел

 

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ

 
 

Снег на Водно
Блесок 10
Марфи
Ничиј живот, слобода или сопственост не се сигурни додека законодавецот заседава.