сабота, 19 април 2014  ::  Бр. 15554
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
Изјава на денот
Очекувам до 27 април Заев да ни открие: како умре Мерлин Монро; кој го уби Кенеди; каде се крие Елвис Присли...
Ивица Боцески, политички аналитичар
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан и Свет Култура Спорт Забавна Од почеток Видео


Бошковски монтира снимки и заглавува се подлабоко во неморал и кодошење


Јохан ги тужи Љубе и А1 за фалсификат!


Снимениот исказ на Љубе Бошковски трае повеќе од 10 часа, објаснува адвокатот на Јохан, Јордан Апостолски. А Јохан нема дадено исказ пред хашките итражители. Кога тие бараат од него да каже што знае, тој им вели: немам што да соработувам со вас, надополнува адвокатот на Јохан. Затоа, тој има фер предлог за екс-министерот: - Бидејки ги монтираат снимките, ајде да се собереме сите заедно, да ги емитуваме 10-те часа негов исказ и да видиме кој е кој и што збори.

Ако тврди дека ја кажува вистината, ајде да побараме од Трибуналот да ја укине забраната за емитување на снимките и да видиме немонтирано што се кажува, нека одбере на која телевизија сака пренос, вели Апостолски и надополнува: - Ние веќе побаравме укинување на забраната!!!


Монтирани клипови се ставени на јутјуб кои треба да покажат дека Љубе Бошковски не ги предава учесниците во Љуботен. Најпрво сведочи во 11 и 32, за веднаш потоа на снимката да се отиде во 11:42 часот истиот 23 ноември 2004 година. Вака монтираната снимка покажува дека Љубе добива документ изготвен од АРМ кој треба да го прочита. А фали делот каде некоја минута претходно, тој самиот го вади документот и вели: еве кои се организаторите и изведувачите на акцијата во Љуботен. Ова е дел од изјавата на Јордан Апостолски, адвокат на Јохан во Хаг.
- Ако имаше снимка од Јохан, ке ја емитуваа, ама не ја емитуваат, зошто Јохан нема дадено никаква изјава пред хашките истражители. Кога бараа исказ од него, тој на своја штета им рече: немам што да сорабоптувам со вас и немам што да ви кажам, пријатно!- изјави Јордан Апостолски.
Снимениот исказ на Љубе Бошковски трае повеќе од 10 часа, објаснува Апостолски. А Јохан нема дадено исказ пред хашките итражители. Кога тие бараат од него да каже што знае, тој им вели: немам што да соработувам со вас, надополнува адвокатот на Јохан. Затоа, тој има фер предлог за екс-министерот:
- Бидејки ги монтираат снимките, ајде да се собереме сите заедно, да ги емитуваме 10-те часа негов исказ и да видиме кој е кој и што збори. Ако тврди дека ја кажува вистината, ајде да побараме од Трибуналот да ја укине забраната за емитување на снимките и да видиме немонтирано што се кажува, нека одбере на која телевизија сака пренос, вели Апостолски.
На објавените снимки 1, 2, 3, 4 на јутјуб, Бошкоски директно ги посочува имињата на Јохан Тарчуловски и уште неколкумина припадници на МВР како единствени организатори на љуботенската акција, за која тој и Јохан беа обвинети од Хашкиот трибунал.
Од исказот јасно се гледа дека тој се дистанцира од акцијата, префрлајќи ја одговорноста на организаторите предводени од Тарчуловски, а со одобрение на тогашниот претседател Борис Трајковски. Бошкоски се правдаше дека на снимките чита веродостоен извештај на АРМ, кој може да се најде на веб-страницата на Хашкиот трибунал.
За случајот, Бошкоски доби ослободителна пресуда, а Тарчуловски е осуден на 12 години затворска казна. За лажното обвинување и клеветење со новите монтирани снимки 5,6 и 7 на јутјуб, адвокатскиот тим на Јохан подготвува кривични пријави. На најголемиот видео портал, ги ставил човек со слично име како првиот.

Јохан не е сопственик на КОМЕТА

На видео снимките, Љубе Бошковски тврди дека Јохан Тарчуловски е сопственик на агенцијата за обезбедување Комета во времето на љуботенските настани.
- Тоа не е точно. Од првиот ден на основањето на Комета до ден-денес, ни Јохан Тарчуловски ни некое друго лице било или ќе биде сопственик на Комета. Единствениот газда на Комета од секогаш сум бил и ке бидам јас, Владимир Јовановски Бучук, изјави за Вечер сопственикот на Агенцијата за обезбедување Комета. Во својот исказ, Бошковски посочува дека преку 100 обезбедувачи на агенцијата Комета заедно со Јохан учествуваат во љуботенските настани.

Здружение за поддршка на Тарчуловски
Јалов обид на Љубе за спас на политичката кариера


Во Здружението за поддршка на Јохан Тарчуловски се згрозени од обидите на Љубе Бошковски да ја спаси својата политичка кариера преку оцрнување и дискфалификација на Јохан Тарчуловски.
- На монтажерот Љубе Бошковски не му беше доволно што на најподмолен начин го клеветеше Јохан Тарчуловски, па сега се обидува преку конструкции и монтажи да се спаси себеси преку префрлање на сопствената вина за предавството на Јохан, изјави Александар Колевски, претседател на Здружението. Според него, лицемерно и кукавички е што Бошкоски и неговите инсталации го обвинуваат Јохан, во време кога тој е во Хаг и нема можност да ја каже вистината.
- Ако имаше грам вистина во тврдењата на Бошковски, сега работите ќе беа поинакви. Јохан Тарчуловски ќе беше на слобода. Ова е врв на лицемерието на Љубе Бошковски.
Тој сега целосно го изгуби своето достоинство, углед и легитимитет, рече Колевски.

ИВОНА Талевска
ДЕЈАН Мишевски

Статијата е прочитана 7687 пати. #

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?

Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:


Коментар: 


*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator 

    
Илија, 05.12.2009 09:20:05
ТРАГЕДИЈА!!!!! МОРА веќе еднаш да се расчисти со овие работи. Кој кого кодошел, кој на чија штета спасил глава. Од вакви работи неможеме да се опоравиме веќе 5-6 века. ДОСТА Е. Нека се покаже целата снимка, нека се расчисти целава работа.
05.12.2009 09:20 | (72) | Like
...edi koj si Makedonec..., 05.12.2009 08:03:30
Bi im preporacal na Johan Tarculovski i na negovata familija,da ne se zamaraat so ovaa budala i psihopat.Ne trosete pari zaludno,kodosot mnogu brgu ke trgne po primerot na Juda Iskariotski koj koga svati sto napravil so predavstvoto na Isusa,si kupi cvrsto jaze od pazar i......
05.12.2009 08:03 | (47) | Like
od zoran, 05.12.2009 07:10:15
kaj se sega tie koi se kolnea vo "brat" ljube i ljubco da gi vidam
05.12.2009 07:10 | (23) | Like
ccc kkk, 05.12.2009 05:59:16
Ova sto go napravi Boskovski e golem sram za cela makedonia a pred se za nego kako licnost do vcera ni se praese patriot a sega se javuva kako predavnik dali so predavnici ke se vodi drzava i do koga so vakvi kodosi i predavnici ke imame raspravi.brat lube za kakov brat i so kakov brat se gordeevme so predavnik
05.12.2009 05:59 | (35) | Like
ЈЕЗИВИОТ, 05.12.2009 05:10:27
Би било забавно да не е .............. ЈЕЗИВО !!!!!!!!!!!! Циркусот продолжува !!!!!!!! Не знам кој е кловнот ама чинам има многу ..... мајмуни а и ........ слонови !!!!!!!!!!! Престанете со самоуништување и потрудете се да го извлечете ЧОВЕКОТ од меѓународниот суд на " правдата " каде лежи НЕВИН !!!!!!!!!! Да не ни се случи ................. Милошевиќ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
05.12.2009 05:10 | (21) | Like
miki, 05.12.2009 03:12:24
na kogo da veruva sega obicniot covek.dali posle izvesno vreme moze da se ocekuva i novi snimki od ovaa sapunica.
05.12.2009 03:12 | (26) | Like
Ico Najdovski-Perin, 05.12.2009 02:57:07
Smetam deka ovie crtani filmovi na Tom i Dzeri napravija nepopravliva stetat na nasiot ugled i nasata drzava. Se' drugo e luk i kiselina i licen interes. Kade odime????
05.12.2009 02:57 | (27) | Like
makedonce, 05.12.2009 02:38:43
e dobro kako moze snimkite za ljube da bidat montaza a ovie prvite da bidat orginal? se zaprasal li nekoj kade e vistinata?ili na makedonceto sekogas ke mu gledaat seir jas samo znam deka idvajcata se borea za MAKEDONIJA. da zivee MAKEDONIJA
05.12.2009 02:38 | (33) | Like
Andrijana, 05.12.2009 00:03:51
Samo me interesira koj gi stavil snimkite, i od kade mu se?
05.12.2009 00:03 | (15) | Like
od Bobby, 04.12.2009 23:57:52
E pa jas bi go vikal Gorilo ili frankenstan toj ne zasluguva da go vika ni Ljubica posto nee ni maz a e zena kukavca vakvi krvopilci ima mnogu okolu nego ali pravdata ke gi stigni poleka ali sigurno koj kopa grob toj vo nego ke padni ili nema da stigni i do nego gospot vrajka pozdrav do Johan.
04.12.2009 23:57 | (24) | Like
hmmm, 04.12.2009 23:54:38
eve vi go bratot ljube!
04.12.2009 23:54 | (24) | Like
Pirin, 04.12.2009 23:49:49
kolku da se montiraat nemoze bosko da dokaze deka nee kodos, sudijata ima pravo da go isprovocira vo istragata , ovoj ova kaza za tebe onoj toa za da moze nesto da izvlece, ako kazal johan nesto i ako nema kazano nisto sepak e pomal rang nego bosko, bosko treba da ja zeme odgovornosta zasto je on shef na vnatresnoi toes minister, bosko moze da mu naredi na johan a johan na bosko nemoze, ali vo ovoj slucaj e mozno zasto na ljube vo hag dobro mu go isprale mozokot za da mozat da go zloupotrebat protiv makeodnija dodkolku postane nezin lazen predsedatel i so toa e kraj so makedonija, koi znae moze imeto na drzavata ke go nosi negovoto selo ili pak boza drzava.
04.12.2009 23:49 | (21) | Like
Buljo, 04.12.2009 23:42:08
Koj linc be, si go gleal onoj klipon sam sebe go ubiel. E pa taka i ovoj ljube, tajnite videa ne bile tolku tajni kolku sto mislel. Kje go stigne vistinata.
04.12.2009 23:42 | (30) | Like
goce viena, 04.12.2009 23:35:30
Za zal ni se slucuvaat kodosenja,mestenja,povici za linc vo vreme koga Makedonija e napadnata od site strani,od domasni i nadvoresni neprijateli.Se bara da ne postoi Makedonija,da ne postoi Makedonskiot narod,kultura,jazik i se sto e Makedonsko.Nitu brat Ljube e predavnik pa nitu brat Johan e predavnik nego onie koi gi pratija tamo... Da ni zivee Makedonija
04.12.2009 23:35 | (31) | Like
od tamu, 04.12.2009 23:35:29
samo bi sakal da goprasam brat ljube kogo go cenev i pocituvav dali ima soves na dusata ako ja ima znae kade mu e mestoto a za akcijata vo ljuboten on ubavo ja znae i so negovite puleni od naselba radisani ja sledese akcijata se razbira so prisustvo na kameri pre koj glumese kako pred sekoja akcija : zasramise i kazi ja vistinata ne nosi grev na dusa i ti imas deca sramota.
04.12.2009 23:35 | (44) | Like
od vesna, 04.12.2009 23:32:22
za brat LJube nemam zborovi ne covek si e necovek toj nema cuvstvo za rodninite od strana na zena mu ne pa za Johan Martin Kostadinovski e vnuk na zena mu od brat a kolata bila so bugarska registarska tablicka zasto majka mu na Martin Diana e od bugaria jas bev nivna komsika i gi znam mnogu dobro
04.12.2009 23:32 | (46) | Like
Zoran Nikoloski Veles, 04.12.2009 23:26:58
Uste od faca moze na covek da mu vidis kakov e,a na ovoj i od avion se se gleda,samo bez vina drugiot ke skapuva vo Hag.Za zal pogresija vo Hag so procenkata.
04.12.2009 23:26 | (21) | Like
edikojsi, 04.12.2009 23:23:28
Ne navleguvam vo toa dali Ljube e predavnik ili ne, no me zagrizuva toa sto sega vo ovaa nasa drzava kako sekoj moze da dojde do drzavnii voeni tajni-pisani dokumenti i video snimki. Pisuva deka e nekoj bugarin sto gi objavi ovie snimki. STO LI PRAVI NASATA SLUZBA ZA RAZUZNAVANJE - DA NE SPIE!? E porano arno se velese: OZNA SE DOZNAVA
04.12.2009 23:23 | (22) | Like
Kimov, 04.12.2009 23:21:38
Bi sakal 10 casovnoto snimano klevetenje od Ljube Boskovski da bide prikazano na Sitel televizija vo vreme traenje od 20 prodolzenija sto znaci sekoja vecer po pola saat.
04.12.2009 23:21 | (25) | Like
mimi, 04.12.2009 23:19:41
Makedonija otsekogas stradala od svoite kodosi ,ako nemase vakvi odamna ce bevme vo Evropa ,pravdata moze da zakasni no sekogas pobeduva ,koga i da e ce go stigne bozjata kazna
04.12.2009 23:19 | (27) | Like
razbivanje na teza, 04.12.2009 23:18:43
kaj si be brat lube makedonija ti napravi velicenstven precek a ti i zemjata ja bakna koga se simna od avionot neznam zoshto toa go stori koga sega verovatno imash namera da begash za hrvatska se otkri deka si predavnik lazno svedoceshe protiv bratot johan a opasen si da znaesh vo 2001 gi dobi sipatiite na narodot i pesni se peeja vo tvoe ime koga oseti tvrdo vo hag celata vina mu ja prefrli na johan lazno svedoceshe be brat epa sega nikoj ne te saka od cokolado stana kaka epa samiot si ja pobil tezata deka od kaka ne biduva cokolado i obratno no ti dokaza deka se e mozno
04.12.2009 23:18 | (53) | Like
korekten, 04.12.2009 23:11:37
Ako Ljube bese cesen i posten togas negoviot sura nemase da drzi bar vo Hotelot Panorama so striptizerki baz da plaka kirija.Ajdukot sekogas ke si bide ajduk a za ovaa rabota znaat mnogumina ama sigurno velat toa e minato inaku kako ke se zarabotat golemi pari na neposten nacin.A deka e izdaica sto da zborime ke si izleze vistinata na videlina.
04.12.2009 23:11 | (27) | Like
 

 

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ
 
 

Снег на Водно
Блесок 10
Марфи
Се што почнува добро, завршува лошо. Се што почнува лошо, завршува уште полошо.