вторник, 26 јуни 2007  ::  Бр. 13533
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
 
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан Црна хроника Култура Life Style Спорт Stars Свет Од почеток Видео
Култура


СКОПСКО ЛЕТО


Студенти со Чехов


И вечерва Скопското лето е резервирано за млади уметници. Овојпат тоа се студентите по актерска игра од трета година во класата на Владимир Милчин при ФДУ. Тие на матичната сцена ќе одиграат фрагменти од класиката и тоа "Вујко Вања" и "Три сестри" од А.П. Чехов. Ова е вечер на Кристина Леловац и Ана Стојановска, Симона Спировски, Ѓорѓи Нешковски, Димитар Црцороски, Соња Арсовска, Марјан Ѓорѓиевски, Мартин Јордановски, Благој Веселинов, Марија Вељакова и Славица Манаскова.

Статијата е прочитана 1760 пати. #

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?

Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:


Коментар: 


*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator 

    
 

 

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ
Насловна
 
Гола вистина
 

Снег на Водно
Блесок 10
  

 

m
Она што пијаниот го зборува, трезниот го мисли.