среда, 21 јануари 2009  ::  Бр. 14006
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
 
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан Црна хроника Култура Life Style Спорт Stars Свет Од почеток Видео


КАРЛО БОС, ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ ПОРНО-СТАР:


Најдобар е сексот со Македонките!


Шест години откако е во Милано никој не го повикал со неговото вистинско име, па веројатно затоа ме пречека со насмевка од уво до уво, кога ме слушна како го прашувам Ти си, Гоце?" на нашата прва средба. - Овде никој не ме вика Гоце. Сите ме знаат како Карло. Карло Бос - ми објаснува триесетгодишниот Гоце Гиновски од Куманово. Пред мене стои насмеано пријателско лице сосема поразлично од сериозниот Карло со темни очила "Армани", кој ќе го најдете на неговата интернет страница www.carloboss.it, а кого познавачите на порно индустријата го знаат како еден од најжестоките глумци на сцената, додека неговите комшии веруваат дека е обичен водоинсталатер од Македонија. Очигледно му е мошне мило затоа што негов земјак го бара за интервју во Италија, па ја користи секоја можност да зборува со мене на македонски (колку што присуството на уште двајца Италијанци ни дозволува). Првичната напнатост исчезна брзо како пивото што го нарачавме и Карло, обраќајќи ми се со "брат", почна да ми објаснува дека не дошол во Италија со намера да стане порно глумец. Признава дека отсекогаш сакал порно филмови и дека идејата му поминала низ глава, но кога дошол во Милано во 2002 година, најпрвин работел разни скромни работи меѓу кои и како водоинсталатер. Предводен од својот интерес кон порното, почнал да се движи по разни ноќни клубови со "црвени светла" и оставал огласи за жиголо.

"Се обидов како жиголо и имав неколку клиентки, но набрзо сфатив дека таа работа не ме исполнува. Барав нешто друго. Во меѓувреме, запознав многу влијателна личност од аматерската порно индустрија која ми понуди пробни снимања и решив да пробам", ги опишува Карло своите први чекори. Вели дека првите снимања поминале лошо оти не можел "да направи ништо пред камера". Почнал добро да "работи" после еден месец аматерски снимања и оттогаш работи со полна пареа:

"На почетокот нема одбивање работа. Правиш се што се бара од тебе. Не снимам единствено хомосексуални и транс филмови. Се друго. Сум снимал сцени и со стари тетки над шеесет години и со млади убави девојки. Имам 30 години, а досега сум снимил над 100 филма. Никој досега не направил такво нешто на Балканот или во Италија. Порано се случуваше да снимам шест дена во неделата, по 10 часа на ден. Имав страшни болки во целото тело, но не смеев да одбијам работа бидејќи во порно индустријата е многу тешко да се пробиеш, а уште потешко ако си странец", вели Карло, кој додава дека допрва влегува во "златните години" (меѓу 30 и 40) за порно глумец.

На интервјуто присуствува и неговиот камерман кој му помогнал да стане професионалец, и кој вели дека на почетокот било тешко да се работи со него.

"Бев многу агресивен со партнерките на почетокот. Десетина порно глумици одбиваа да работат со мене. Мојот камерман ме научи каде грешам и како треба да правам. Сите финти на занаетот ги научив дури откако снимав 100 филма. И понатаму сум познат како жесток глумец способен да тера два часа како брз воз, но сега девојките немаат проблем да снимаат со мене, напротив, самоуверено и професионално говори Карло. Од "технички аспект", Карло не јаде и не пие многу пред снимање. Омилена позиција при секс му е одзади и преферира да нема други машки на сцената. Во просек снима две сцени на ден за кои се потребни 10 до 12 часа работа. Соработува со сите постоечки десет продуцентски куќи во Италија, а некои од неговите филмови можат да се најдат и кај нас. На почетокот како аматер заработувал малку, додека сега како професионалец вели дека заработува добро, иако додава дека не можеш да станеш богат од оваа работа".

Филмовите ги снима без кондоми, но секој месец прави задолжителни тестови за сите венерични болести. Според него, да се биде порно актер е работа како и која било друга, дури можеби и потешка бидејќи многу зависи од "главата".

"Порно актер не смее никако да доживее оргазам се до крајот на снимањето. Ако згрешиш повеќе од два пати нема повеќе да те викаат на снимање. Не смееш да се занесеш и мора да бидеш целосно концентриран, во секој момент да внимаваш на партнерката, на камерата и на движењата. Не е лесно, потребни се 5-6 часа за снимање само на една професионална "сцена". Порно глумците користат вијагра, но тоа е само мала помош за да немаш "падови" во текот на овие 5-6 часови. Ништо не помага ако не ти работи мозокот и ако не си ја сакаш "работата", објаснува Карло.

Дека во неговиот случај станува збор за вистинска љубов кон порнографијата, говорат и жртвите што ги има направено за неа. Веќе 6 години не се вратил во Македонија. Во приватниот живот има тешкотии да воспостави емотивна врска со девојки:
"Имав неколку девојки овде во Милано. Некои од нив знаеа што работам, а некои не. Вистински се заљубив и останав подолго време само со една Русинка, но сепак и таа не можеше да ја поднесе мојата професија и на крајот ми рече да бирам помеѓу неа и работата. Како што можеш да видиш - се уште работам", вели.

Карло тврди дека убавите жени се уште го привлекуваат, меѓутоа се навикнал на секс, па не реагира како повеќето машки. Бил во кревет со жени од буквално сите земји во Европа, цел Балкан, а само еднаш платил за секс со Кинеска, која му фалела во "колекцијата". Карло нема омилена боја на кожа на партнерките, но затоа без размислување тврди дека Македонките се најдобри:
"Мене ми се најдобри Македонките бидејќи се поубави од Италијанките (кои што многу зборуваат), поемотивни се и фамилијарни", додава Карло.

Како комичен дел од неговата работа го издвојува периодот од 2006 година, кога еден негов филм со стари тетки станал хит, па потоа морал да снима уште десет филма со стари тетки еден по друг. Сега разбира, не му се допаднало, но затоа денеска тој ги бира партнерките, и смеејќи се вели дека порното како и секоја работа има "добри и лоши страни". Пред да се разделиме, симпатичниот Гоце ми признава дека му фали Македонија и дека би се вратил дома доколку има добри понуди за работа. На младите претенденти за порно глумци им порачува да бидат издржливи и, пред се, никогаш да не се откажуват.

Целото интервју може да го прочитате и на www.myspace.com/pisma

Стефан Талевски

Статијата е прочитана 29157 пати. #

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?

Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:


Коментар: 


*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator 

    
od bobi dobromiri, 21.01.2009 17:01:32
i jas taka bi igral so makedonkite ako se pomladi nese i ovie losi
21.01.2009 17:01 | (73) | Like
skopjanec, 21.01.2009 17:01:04
taseva neka go zeme za kampanja
21.01.2009 17:01 | (79) | Like
suzi, 21.01.2009 16:33:27
tipot e nadaren samo mnogu za vrat faka
21.01.2009 16:33 | (43) | Like
Боро, Скопје, 21.01.2009 15:44:03
Насловна???
21.01.2009 15:44 | (62) | Like
djoni, 21.01.2009 14:52:02
bravo be sefe car si
21.01.2009 14:52 | (43) | Like
od mene, 21.01.2009 14:51:34
Znaci makedonskite mazi vaka rabotat vo Italija a? Za toa vadevte bugarski pasosi. Samo ovoj ima hrabrost da priznae kako zarabotuva, drugite kazuvaat deka mnogu plakale vo picerii i kafani, epten dobro se zarabotuvalo. Zatoa nisto cudno da si gi vidime rodninite i prijatelite sto se zbogatija po stranstvo na nekoj dobar pornic.
21.01.2009 14:51 | (72) | Like
Baba, 21.01.2009 14:34:53
Masala... Duri i so babi... A be vnucko fati se za motika a ne za putki...
21.01.2009 14:34 | (62) | Like
caki, 21.01.2009 14:26:51
toooo brateee samo sibaj !!!
21.01.2009 14:26 | (81) | Like
bzzzz, 21.01.2009 14:14:03
idi leci se be boleniku alooo opraj se
21.01.2009 14:14 | (37) | Like
F...U, 21.01.2009 13:47:28
ubo de...imal sex so stari zeni ! Abe zar ne ste svesni deka imat sex samo so KURVI ??? Ne trebit da si "porno star" za da se sexas so kurvi. Sekoj to mozit da go prajt vo sekoja drumska kafana vo Makedonija.
21.01.2009 13:47 | (43) | Like
mome orasac, 21.01.2009 13:24:30
bravo zemo samo tekoj produzi i cuvaj se
21.01.2009 13:24 | (72) | Like
od mene, 21.01.2009 13:06:35
alav ti vera majstore
21.01.2009 13:06 | (50) | Like
LEPOTICA, 21.01.2009 12:38:30
Deckovo ima stvarno cvrst karakter, i licno bi sakala da gi sprotistavime faktite i argumentite. Isklucitelno zgoden, ne mnogu licen, i nadaren - svaka cast. Carlo, treba da se probame
21.01.2009 12:38 | (48) | Like
makedonec, 21.01.2009 12:37:38
alal vera majstore, da ne barate uste luge pa da se prijavam i jas. Ako moze eden so dora bakojani da napravis a moze i vo sendvic da ja napravime, kako sto vikaat francusite menage a trois onaka 10 casa pa da go resime sporot so grcija koga veke vladata ne moze
21.01.2009 12:37 | (33) | Like
pero, 21.01.2009 12:23:15
nekogo go biva za se ama na batevo go biva samo za ona
21.01.2009 12:23 | (49) | Like
Marija I., 21.01.2009 12:05:58
Zosto be takvi zlobni i primitivni komentari od poedinci!?Pa sto ako raboti kako porno glumec.Pola mazi ne mozat pet minuti da se seksaat na ugaseno svetlo a ne pa pred kameri.Deckovo e profesionalec,ne sekoj go moze toa
21.01.2009 12:05 | (77) | Like
Trajko, 21.01.2009 11:29:44
Najdobar e sexot so EPP vladata.Barem taa ne dozvoluva da abortirash.
21.01.2009 11:29 | (84) | Like
zore, 21.01.2009 11:18:03
da mu e aval na majkati sto te rodila
21.01.2009 11:18 | (83) | Like
bac, 21.01.2009 11:15:56
Ovoj da se dokaze i kaj Julija Timosenko...
21.01.2009 11:15 | (57) | Like
venko, 21.01.2009 10:18:16
eve uste eden dokaz deka sme potomci na Aleksando Golemiot Makedonski.E ova e pretstavnik na MK , ni ne smeGrci, Bolgari ni Srbi ni sme ceda na Slex the Graet.Ah da znaat ovie od EU , nikad bataka nema vo EU i NATO , a Grcistata go znaat koj e GOCE.Da zivee Makedonija
21.01.2009 10:18 | (41) | Like
bojan kumanovac, 21.01.2009 08:40:22
bravo majstore samo naprded dovagam ovija dnovi u italiju i mora da piemo edno kafe da me uputis u biznis:) ke karamo italijanke
21.01.2009 08:40 | (46) | Like
marjan, 21.01.2009 08:36:19
ostajte go neka si raboti deteto sto saka.site maski mu zaviduvaat.ama ne mu e lesno-veruvajte. zasluzuva respekt
21.01.2009 08:36 | (42) | Like
kumanovka, 21.01.2009 08:10:12
dali ste srekni sto pisuvate za makedonski zeni .sramota
21.01.2009 08:10 | (38) | Like
prilep, 21.01.2009 07:51:46
Gocka mavaj poveke grkinki, neka ne pamtat. I terajsija rabotata covek uspeva vo sekija rabota dokolku ima cvrs karakter
21.01.2009 07:51 | (70) | Like
filomena, 21.01.2009 07:38:00
steta sto sekoj deseti makedonec e kako tebe, nesto se slucuva so nasite mazi ne se toa sto bi trebalo da bidat.
21.01.2009 07:38 | (39) | Like
Shansa, 21.01.2009 06:28:46
Aj sega neka se kandidira za na izbori, stana poznat, ima iskustvo!
21.01.2009 06:28 | (35) | Like
stojanica, 21.01.2009 04:12:19
ova mi izgleda kako ona vo filmot ''mesi sine mesi'' sinot ne go bivalo za pekarstvo da mesi pa stiskaj gi sifonite na draginja....
21.01.2009 04:12 | (48) | Like
mini, 21.01.2009 03:28:32
Da ne go vide tamu Dragi Spaga,po Skopje go nema.Ve pribra Evropa,pa moze tamu ste site,ama kako vizi izvadivte???? ili ste so prioritet,po dolzina sega davale,aj na merenje pred ambasadi koj za kade saka da odi. CCCCC
21.01.2009 03:28 | (74) | Like
FANTOM, 21.01.2009 03:14:18
bravo be kumanovce ,treba da bides ambasador vo Italija za Makedonija kako najgolem sex simbol .
21.01.2009 03:14 | (56) | Like
леелее, 21.01.2009 03:08:58
Лееееле највеќе коментари има овој прилог ...и кој ќе фарбатењ дека не ве заинтересира работава.тие што можат викаат алал нека му е тие што неможат викаат срам да му е а јас викам им завидувам на тетките
21.01.2009 03:08 | (47) | Like
Carlo Boss do MAKEDONIJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, 21.01.2009 03:03:06
So CARLO BOSS vleguvame vo EVROPA 100%......................pa da vidime SEGA dali EVROPA nema da ne primi KOGA sme vlezeni do JAJCA..........................hahaha PA DA VIDAT SITE KAKO UDIRA CARLO BOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
21.01.2009 03:03 | (48) | Like
Od Zajakot Zürich-CH, 21.01.2009 02:51:09
Nie Makedoncite za sekoja rabota sme dobri samo zaedno poveke od dvojca ne ne biva zaedno?????.
21.01.2009 02:51 | (59) | Like
miki, 21.01.2009 02:49:18
Karlo za pretsedatel na Republika Makedonija !!!..Narode otvorame lista na 10.000 glasovi za prviot kvalifikaciski krug.. Cela Evropa poleka slusa za nas..,gi zastapuvame site umetnicki oblasti i disciplini..Imame nareden kulturen ambasador..!! Napred vo boj!!
21.01.2009 02:49 | (46) | Like
vero, 21.01.2009 02:47:43
O brat alal da ti e stegni edna i za mene.
21.01.2009 02:47 | (63) | Like
mile vulkan, 21.01.2009 02:44:29
vidi be sme imale makedonski rocco siffredi
21.01.2009 02:44 | (71) | Like
брсјак, 21.01.2009 02:18:44
сепак не ја променил струката од водо инсталатер почнал песок од бунари да вади само пази еден ден да не ја скршип кофата хахаха
21.01.2009 02:18 | (35) | Like
evdokija, 21.01.2009 02:10:47
tezok e patot ana vodoinstalaterot goce ostajte go macno da si go vadi lebot moze mu ste ljubomorni koga klecka mladi ribi ama da ne ste mu u koza koga trie stari babi.....
21.01.2009 02:10 | (260) | Like
cvet, 21.01.2009 01:28:46
Lele ovoj e otkacennnnnnnnn
21.01.2009 01:28 | (49) | Like
Nationalist, 21.01.2009 01:27:48
Tesko na Makedonija ako lugje kako tebe ja pretstavuvaat vo svetot. Da im go pravis ova na grkinkite alal da ti e , ama nemoj na italjankite. Greota e.
21.01.2009 01:27 | (40) | Like
skopie, 21.01.2009 00:59:56
bravo be makedonka imas pravo ovoi no sramoti deka od makedonia e sto prail se slikal kako prostitutka stramota kako moze da izleze pa da go vidat rodninata ja da sam kako on nikogas nema da doidam u makedonia
21.01.2009 00:59 | (39) | Like
007 DZEMS BOND, 21.01.2009 00:44:58
poleka no sigurno stanuvame del od evropa
21.01.2009 00:44 | (39) | Like
Boki, 21.01.2009 00:35:15
roko a? ccccc
21.01.2009 00:35 | (36) | Like
pozdrav od drugari na vampo -carlo bos, 21.01.2009 00:32:44
brate drzise imas podrsku od ku drugari cuvaj po ednu otij italijanke pozdrav
21.01.2009 00:32 | (69) | Like
kumanovo :D, 21.01.2009 00:07:07
bravo bravo samo napred
21.01.2009 00:07 | (71) | Like
Koki, 21.01.2009 00:00:04
hahaha... mnogu e smesno koga porno glumec zboruva za biznis... i kako bila potrebna koncentracija:) hahaha ne znam mene mi izgleda kako foliranje seto ova:) no sepak, neka si raboti covekot!!!:) haha
21.01.2009 00:00 | (49) | Like
Ace-Sk, 20.01.2009 23:57:37
Samo napred..neka go pomine nekoj istiot pat kako tebe,pa posle toa neka kritikuva!
20.01.2009 23:57 | (41) | Like
fan, 20.01.2009 23:51:42
Alal da mu e na tipot!ako cicolina uspea da stane politicarka vo edna zemja kako italija,karlo zasluzuva barem ambasadorsko mesto!
20.01.2009 23:51 | (49) | Like
commanddevil, 20.01.2009 23:50:22
uuf bree makedonke...ama si se popalila
20.01.2009 23:50 | (40) | Like
stap, 20.01.2009 23:45:46
prav makedonec!!! se za pari!!! taka treba..... samo napred majstore.pozzzzzzzzzz
20.01.2009 23:45 | (45) | Like
GOCEEEEEEEEEEEEE MAJSTOREEEEEEEEEEeeee, 20.01.2009 23:39:19
Go vidov tipov na sajtot negov i neee e lossssss :))))
20.01.2009 23:39 | (58) | Like
PP, 20.01.2009 23:38:48
Bravo Care pokazii na evropa so e maziste!!! Ako ne so puska so drugo da ja osvojme evropa. Samo napred i drugi mazista da ti gi sleda stapkite.
20.01.2009 23:38 | (34) | Like
od mene, 20.01.2009 23:35:31
Bravoooo Vampir ti se ispolni zelbata
20.01.2009 23:35 | (60) | Like
dare_bt, 20.01.2009 23:25:42
Bravo be brat Goce(carlo) alaf da ti e..so Stole pari da vadish e toa ti e toa..ti si najdobar Ambasador na Makedonija...slushaj vamu! shto pocesto grkinki da pleskash,da vidat shto e toa "PRODUCKT OF MACEDONIA'
20.01.2009 23:25 | (47) | Like
Albert, 20.01.2009 23:25:00
Kade gi zaboravil zabite?;-)
20.01.2009 23:25 | (42) | Like
Ранко, 20.01.2009 23:17:53
Тооо царе, покажи им што е прав Македонец
20.01.2009 23:17 | (60) | Like
alo, 20.01.2009 23:12:52
ovoj e za besenje
20.01.2009 23:12 | (41) | Like
MAkedonka, 20.01.2009 23:11:20
Zatoa izgleda kako da ima nad 60 godini. Odvratno. Uste so znameto vo raka zastanal. Begaj tamu nemoj da kazuvas od kade si. Vakvi zigola ne i se potrebni na MAkedonija.
20.01.2009 23:11 | (41) | Like
 

 

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ
Насловна
 
Гола вистина
 

Снег на Водно
Блесок 10
 
Марфи
Мажот може да биде среќен со било која жена, под услов да не ја сака.