четврток, 01 ноември 2012  ::  Бр. 15128
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
Изјава на денот
Европската унија ќе ја загуби Турција ако не ја прифати за своја членка до 2023 година
Реџеп Таип Ердоган, премиер на Турција
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан и Свет Култура Спорт Фељтон Забавна Од почеток Видео
Вести


Кога Насер е новинар, а Селмани е Албанец
Руски гигант ја отвори фабриката "Продис" во Бунарџик
"Продис" која е дел од најголемиот руски фармацевтски производител "Протек груп" е Гринфилд инвестиција вредна 8 милиони евра, која во крајната фаза ќе вработи 160 лица, а се простира на 5 илјади метри квадратни површина. Предвидена е изградба на уште еден погон во втората фаза од проектот кој ќе се простира на 4 илјади квадратни метри
Големо НЕ од Бугарија за влез на Македонија во ЕУ
Не можеме да дадеме евросертификат на власта во Скопје, која систематски наметнува идеологија на омраза кон Бугарија. Во Република Македонија се забележува еднострано толкување на историјата во силно националистички дух, дискриминаторски однос кон граѓаните со бугарско чувство и има многу административни бариери за бугарскиот бизнис, обвинил Плевнелиев пред Филе
МПЦ верува во нов дијалог со СПЦ
Црковните општини кои се против владиката г.Петар, ќе влезат во ингеренции на Синодот
УСТАВНИОТ СУД ГО ПОТВРДИ ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА
Куртулија борците на ОНА
ВЛАДАТА СО МЕРКИ ПРОТИВ ДИСКРИМИНАЦИЈА НА ЖЕНИТЕ
И идните мајки имаат право да се вработат!
Министерството за труд и социјална политика ја детектира појавата на дискриминација и токму затоа во функција на превентивно делување и обезбедување на поголема заштита на жената работничка, со предложените измени на законот се врши дополнување и допрецизирање на регулативата
КЛИНИКАТА ЗА УРОЛОГИЈА ВОВЕДЕ НОВА ОПЕРАТИВНА МЕТОДА
Во Македонија стартуваше операција на мочен меур
На Клиниката за урологија на двајца пациенти им е извршена уретропластика, односно станува збор за оперативен зафат на оштетено мочно бабуле, при што се зема дел од образот и се трансплантира во мочното бабуле
ДРЖАВНА ИЗБОРНА КОМИСИЈА
Без биометриски документ нема на гласање
БИЗАРНО, НО ВИСТИНИТО
Илегални емигранти се обиделе да влезат во Британија во ковчези
СТРАТЕГИЈАТА НА ДУИ ГО БЛОКИРА СОБРАНИЕТО
За бранителите ќе се расправа 5 години?!
СО ИЗМАМА
За работа во МВР заработил 7 илјади евра
КРИТИКИ ЗА ОБОЖАВАТЕЛИТЕ НА ТУРСКИТЕ САПУНИЦИ
Епископот Антимос бара Грците да не гледаат турски серии
СКОПЈАНКА СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ
Се запали при посета на брат и
КИСЕЛА ВОДА
Ограбена баба
ОХРИД - КИЧЕВО
Изгоре автобус, возачот и совозачот се спасиле
 

 

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ

 
 

Снег на Водно
Блесок 10
Марфи
Порокот е самиот себе си награда.