понеделник, 29 декември 2008  ::  Бр. 13989
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
 
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан Црна хроника Култура Life Style Спорт Stars Свет Од почеток Видео
Вести


ВО ЈУЛИ ГОДИНАВА


Избрани имиња на спортските објекти


Најголемиот спортски објект во земјава, Градскиот Стадион во Скопје да се преименува во Арена-Филип Втори Македонски. Ваква одлука донел претходниот состав на Владата во јули годинава кога била одобрена и обновата на стадионот. Градскиот стадион е изграден во 1947 година. Во тек е обновата на северната трибина, по што ќе следува и реконструкција на останатите две трибини, источната и западната.

Истиот ден Владата донела одлука за именување и на автопатот од Табановце до Гевгелија во Александар Македонски, а името на Филип Втори ќе го носи и новоизградениот аеродром во Штип.

Статијата е прочитана 2601 пати. #

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?

Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:


Коментар: 


*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator 

    
laki, 29.12.2008 12:35:16
sekoja cest na vladata taka treba da se preimenuvat i site drugi ulici kako na pr marshal tito itn
29.12.2008 12:35 | (60) | Like
makedon, 29.12.2008 12:17:42
i jas sum da se vika ARENA MAKEDONIJA
29.12.2008 12:17 | (49) | Like
ohrigjanec, 29.12.2008 05:32:55
se gradi so pari od site ziteli na Makedonija , treba da se vika ARENA MAKEDONIJA !
29.12.2008 05:32 | (52) | Like
mk, 29.12.2008 01:43:26
Apsolutna poddrska od mene stadionot da se preimenuva vo Filip Vtori Makedonski.A i ja gubi smislata veke da se vika Gradski koga skoro celiot ke bide graden od budjetot koj go polnat site gragjani na Republika Makedonija.
29.12.2008 01:43 | (47) | Like
 

 

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ
Насловна
 
Гола вистина
 

Снег на Водно
Блесок 10
 
Марфи
Харфата е разголен клавир.