петок, 02 ноември 2012  ::  Бр. 15129
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
Изјава на денот
Вие сте плод на несреќен сперматозоид и расплакана јајце-клетка. Трагично сте зачнати. Сите девојчиња имаат исти усни како шатки и виме купено во иста продавница
Александар Тијаниќ, директор на РТС, до студентите по новинарство
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан и Свет Култура Фељтон Спорт Забавна Од почеток Видео
 

ЕКСКЛУЗИВНО: ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ СЛУЧАЈОТ ЗАТВОРЕН

Чудото во Свети Димитрија не е чудо, туку влага!

Откритие на векот: Душата постои!...

Стјуарт Хамероф и сер Роџер Пенроуз дошле до заклучок дека душата се наоѓа во мозокот, а го напушта по смртта на човеко...

Попоски: Бугарските обвинувања се неосновани...

АКТУЕЛНО
Почнуваат четиристраните разговори за кризата во Украина
Нови судири во Украина, има и жртви
Тешка сообраќајка кај Смилковско езеро, 5 лица повредени
Со Велики Четврток почнуваат големите Велигденски празнувања
Облачен пролетен ден, температури до 9 степени
 

Вести

Вранишковски се пожали дека во ќелијата не добивал ниту грчки весници

Македонска реплика на грчкиот Меморандум - почитувајте ја Привремената спогодба!
Февруарската пензија повисока за 550 денари за сите пензионери
Конечно на лекар без сини картони
Почнува електронско тестирање за возачка дозвола

Балкан & Свет
 
Во затвор изгубен клучот кој отвора 180 ќелии
"Крвавата баба ги избрка одвратните Срби"
Тијаниќ до студентките "Сите имате вимиња купени од иста продавница"
Кина во 2015 ќе дозволи раѓање на две деца?
 
Забавна

Сакам да ги тресам во кајче!

Ако те видам, ќе те тепам!
Свадба се планира, ама...
Опасно време за Елена Ристеска
Мажи кои би ги преобратиле
Спорт

Блатер е старец, Платини незнајко, а ФИФА и УЕФА се како мафијата

Роналдо како психијатар смири мајка и ќерка
Балак нема пари да плати казна
Бојан Марковски повторно стрелец за Аполон
Буб-бум сексот фатален за Ромарио
 
Скопска
 
Градската каса в година покуса за десетина милиони евра
Гази Баба наполни 36 години
Реконструиран паркингот спроти Дом на печат
Млади репортери за почиста животна средина
Култура
Грција да отвори училишта на македонски јазик
Споменик на Мајкл Џексон во Скопје
Трпчески на отворањето на Есенските свечености
Стартуваат градежните работи на Плаошник
Економија

Странски газда во матичната компанија префрлил 1% од македонскиот БДП

Годинава македонската економија ќе стагнира
Позиција-опозиција: Бонбона договорот стана луто пиперче ...
Заплена на возилата без лиценца и дозвола за превоз
Даночните услуги достапни и преку мобилни даночни шалтери
НАЈНОВИ ВЕСТИ
 

 

 

 
 

Снег на Водно
Блесок 10
Марфи
Мажот може да биде среќен со која било жена се додека не е вљубен во неа.