четврток, 21 јуни 2012  ::  Бр. 15020
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
Изјава на денот
Тоа што Тадиќ не ме сака во новата српска влада е прашање кое е во доменот на психологијата
Млаѓан Динкиќ, поранешен вицепремиер и министер за економија
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан и Свет Култура Спорт Забавна Од почеток Видео
Забавна


ПО ЧЕТВРТИ ПАТ


Влатко Илиевски стана традиција на Сунчане скале


Влатко Илиевски по четврти пат ќе застане на сцената на Сунчане скале. На фестивалот, кој на 2 и 3 јули ќе се одржи во Херцег Нови, пејачот ќе ја изведе темата "Нема ме", на вечерта на која ќе се избира Песна на летото. Под музиката на синглот стои потписот на Григор Копров, аранжманот е на Владимир Дојчиновски-Дојчин, а текстот е потпишан од Емилија Кокиќ, која со групата Рива во 1989 година победи на Евровизијата во Швајцарија со "Рок ми". Песната наскоро ќе биде овековечена и со видео, а каде ќе се снимаат кадрите, се уште не е познато.

"Традиционално секое лето сум дел од најголемиот музички фестивал на Балканот. Годинава ќе настапам со "Нема ме", песна под која се потпишуваат докажани имиња во полето на музиката. Деновиве ќе започне и снимањето на видеото", вели Илиевски, кој моментално го снима и спотот за актуелната "Лето".

(Ан.Ѓ.)

Статијата е прочитана 1097 пати. #

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?

Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:


Коментар: 


*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator 

    
karco, 20.06.2012 23:43:10
ide zlatnoto gavrance!!!!
20.06.2012 23:43 | (40) | Like
 

 

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ

 
 

Снег на Водно
Блесок 10
 
Марфи
Никој не ги забележува големите грешки.