среда, 22 октомври 2008  ::  Бр. 13933
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
 
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан Црна хроника Култура Life Style Спорт Stars Свет Фељтон Од почеток Видео
 
 
АКТУЕЛНО
Завршува изборната кампања, од полноќ молк
Девет сообраќајки во Скопје, повредени 6 лица
Облачно и врнежливо време
Грчките медиуми за двојните избори во Македонија
Шеф во министерство присилувал вработена на брутален садо-мазо секс
ВЕСТИ
IN MEMORIAM 1948-2008
подетално

Вести

Балкан & Свет
Заедница за сите
 
Забавна
Не сте виновни вие...
Прејадувањето - резултат на хемиски дисбаланс во мозокот
Спорт
ОПАСНИ ДОМАШНИ РАБОТИ
Што смеете, а што не кога сте бремени
 
Скопска
Свет
СЕ ЧИНИ НЕМА МНОГУ АИР ОД ПРАВЕЊЕ ДРАМИ И ОД КАЗНУВАЊЕ
Мајка на ќерка не и брани цигари, алкохол, дрога и секс!

Однесувањето на тинејџерката Сам повеќето родители би ги довело во очај. Но, не и нејзината мајка: наместо драми и казнувања, проблемот се обидува да го реши со разбирање и совети
Скопска
ГРАЃАНИТЕ МАКА МАЧАТ СО ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ
30 денари за стоење на една нога
Патувањето од Радишани до центарот на градот е вистински хорор. 57 нереко се чека и повеќе од 60 минути, иако по возниот ред треба да ја има на секои 8 минути. ЈСП ветува приоритетна ревизија на линијата и воспоставување на редовен возен ред
Култура
Економија
Балкан
Сајтови со готови теми, хит меѓу студентите и учениците
Семинарска за 10, дипломска за 43 евра!
Доволно е само заинтересираниот студент или средношколец да ја избере темата, прати порака на дадениот телефонски број и да ги уплати парите на назначената жиро-сметка
Црна Хроника
СЕМЕЈНА ТЕПАЧКА НА СТРУМИЧКИ НАЧИН!
Скршен нокшир степа цело семејство

Старицата Јарослава Н.(83), заработила скршени колк и напукната левата рака, набиени ребра и модринки во масовна семејна тепачка поради скршен детски нокшир
НАЈНОВИ ВЕСТИ
 

 

 

Насловна
 
Гола вистина
 

Снег на Водно
Блесок 10
 
Фељтон
Марфи
Надредените имаат навика да им даваат задачи на оние кои се најмалку способни да ги извршат.