четврток, 17 април 2014  ::  Бр. 15553
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
Изјава на денот
Македонија под снег. Април не платил пролетарина
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан и Свет Култура Спорт Забавна Од почеток Видео
 

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ ВО АПРИЛ, КОЛОНИ ВОЗИЛА ЗАВЕАНИ НА ПЛАНИНСКИТЕ ПРЕВОИ

Ко те љуби док сам ја на Стражи!

Груевски: Кога ќе дојде гласање, народот гледа кој ...

Тој нагласи дека за наведениот период влез за инвестирање во Македонија најавиле две компании од Германија, една од Аме...

ИНТЕРВЈУ: ВАНЧО КАРГОВ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИНСПЕКЦИСКИОТ СОВЕТ

Ќе ги извадам инспекторите од кафаните...

Не значи дека секој што ќе пријави или има претставка, затоа мора да се постапи. Пример, ако се кодошат едни со други с...
АКТУЕЛНО
Почнуваат четиристраните разговори за кризата во Украина
Нови судири во Украина, има и жртви
Тешка сообраќајка кај Смилковско езеро, 5 лица повредени
Со Велики Четврток почнуваат големите Велигденски празнувања
Облачен пролетен ден, температури до 9 степени
 

Вести

Аплицирал на 17 американски универзитети, го освои Харвард!

Г.г. Стефан: Да им правиме на другите тоа што сакаме другите да ни го прават
80 години затвор за семејството Пецови и нивните соработници
Современите лекови ќе станат дел од позитивната листа!
Наскоро тендер за набавка на поливалентни вакцини

Балкан & Свет
 
Ќе ги нападнеме САД и не ни е грижа за последиците!
Тито никогаш не пиел турско, сакал масажа и Јованка му била се во животот
Украина: Русија извезува тероризам! Русија: Пукањето во свои граѓани е катастрофа!
На Балканот е експлозивно, Европа мора да реагира
 
Забавна

Заљубен сум, имам девојка веќе четири години, ама никогаш не зборувам за неа!

Жешката Анета Наковска се држи и однапред и одзади
Леа и Мартина со заеднички сили типуваат на хит
Скопјани ќе светат во неон бои!
Мајли Сајрус завршила во болница поради алергија!
Спорт

ТРЕНЕРОТ НА БАЕРН (М) СО ИСТА ЖЕЛБА КАКО РУМЕНИГЕ И ЗАМЕР

Гвардиола го моли Тони Крос да остане на Алијанц Арена

Милионите на Риболовлев мамка за Симеоне, Диего Коста и Касилјас
Пике ќе биде претседател на Барселона
Серена е горда на големите гради
Бруклин: Родик е маче во креветот
 
Скопска
 
Јавните телефонски говорници ќе се вратат во метрополата
Убавите дворови ги прават фирми, а најубавите домаќините!
Во Аеродром слетаа џамбо пеперутки и лебеди
Повеќенаменското игралиште во Црниче во функција од мај
Култура

Локалитетот Врбник крие тајни стари 3000 години

Златна пеперутка за македонскиот кореограф
Манастирот "Св. Богородица" го враќа изворниот изглед
Пулицер за Дона Тарт
Изложба "Снаа-свекрва"
Економија
 
Подобра проодност на Коридорот 8 за подобра трговија
Пешевски: За бизнисот евтини кредити, ниски даноци, брзи патишта, пруги...
Коњановски: Со нови 57 проекти ќе се поттикне поголем развој на аграрот
Нови 6 милиони евра од ЕБОР преку НЛБ Тутунска банка за поддршка на македонската економија
НАЈНОВИ ВЕСТИ
 

 

 

 
 

Снег на Водно
Блесок 10
Марфи
Колку помлади, толку подобро.